A na počiatku bol nultý sociálny balíček

Autor: Jozef Petráš | 12.8.2015 o 11:48 | Karma článku: 5,41 | Prečítané:  644x

Že ste o takom nepočuli? To hádam nie. Hádam si len nemyslíte, že náš pán premiér len tak riskoval životnú úroveň nášho ľudu a prišiel s prvým sociálnym balíčkom bez toho, aby si ho najskôr nevyskúšal na nejakých dobrovoľníkoch.

Len tak sa totiž dalo vylúčiť riziko, že by to predsa len nemuselo v praxi všetko dopadnúť tak, ako to bolo myslené a mohol by poškodiť tých, ktorých chráni, o ktorých sa stará a pre ktorých to celé robí – ľud slovenský.

Napríklad také vlaky zadarmo. Viete si predstaviť, že by seniori a študenti s radosťou a nedočkavo začali húfne využívať túto možnosť a nakoniec by sa zistilo, že sa tam necítia v pohode? Alebo že by tie vlaky zadarmo ostali prázdne a jazdili sem a tam len tak? Tak si náš sociálny premiér povedal, že pokusnými králikmi sociálnej revolúcie budú tí zlí, ktorých nemusí žiaden čistokrvní ľavičiar – oligarchovia. A keďže do vlakov by ich asi nedostal, povedal si, že to na tejto skúšobnej vzorke odskúša ináč. A vznikla ostro vedecká akcia s krycím názvom: Jachty zadarmo. A ako to dopadlo, to už poznáme všetci. Nejaký ten predražený tender, k tomu prezradený konverzný kurz a jachty zadarmo boli na svete. Potom už len výskumný tím starostlivo sledoval, či pokusná vzorka oligarchov naozaj využívala túto možnosť a či sa na jachtách cítili dobre. Predstavte, si že všetko dopadlo dobre. O jachty zadarmo bol obrovský záujem a všetci, ktorí sa na nich ocitli sa cítili priam skvelo a užívali si to. A tak náš starostlivý premiér mohol po úspešnom otestovaní s pokojným svedomím a všetkou zodpovednosťou bez obáv pristúpiť k vytvoreniu prvého sociálneho balíčka a začať voziť seniorov a študentov vlakmi zadarmo. A ako vznikali ostatné opatrenia? To je už iná rozprávka milí voliči, z krajiny kde sa balíčky sypali a DPH ulievalo… 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Má najhorší názov, aký kedy film mal. Môže napriek tomu získať Oscara?

Zhodnotili sme šance nominovaných filmov.

KOMENTÁRE

Zmysel života sa dá vybudovať. Cieľavedome a pracovito

Na obsah musíte čakať, až kým sa z vás stane tvorca zmyslu života a nielen jeho konzument.

PRIMÁR

Ako si pri nádche nezodrieť nos

Šupinkám v okolí nosa a zbytočnému podráždeniu pokožky sa dá vyhnúť.


Už ste čítali?